~Kolęda OnLine~

Kolędy z komputerem

CD-ROM - śpiewniki
'Hej, Kolęda!'

 

Firma Vidi wydała na srebrnej płytce zbiór 20 najpiękniejszych polskich kolęd. Wydawnictwo zatytułowane Hej Kolęda! jest swego rodzaju ciekawostką na polskim rynku. Płytę bowiem można użytkować dwojako: albo włożyć do zwykłego odtwarzacza bądź uruchomić w komputerze. Istnieje także możliwość potraktowania jej jako śpiewnika. Na ekranie pojawia się wtedy odpowiednio podświetlany tekst pieśni, a z głośników płynie podkład dźwiękowy. Ładna oprawa graficzna publikacji (choć jej multimedialność jest szczątkowa), dobór kolęd i wykonanie - Chór Warszawskiej Opery Kameralnej - każą wróżyć temu wydawnictwu rynkowe powodzenie. Tym bardziej że jego cena nie jest wygórowana. Gwiazdkowy prezent jak znalazł. A potem można już zasiąść w Wigilię wokół choinki (przepraszam - komputera!) i zaśpiewać.

Hej, kolęda!

"Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy - mówi bohater "Rejsu" Piwowarskiego. W życiu , także rodzinnym, jak w filmie - też ktoś musi zacząć. Np. śpiewać kolędy przy wigilijnym stole. Ale jak tu zacząć, kiedy w rodzinie nie ma tzw. zapiewajły? Może w tym pomóc płyta multimedialna "Hej, kolęda!" (wyd. ViDi) z 20 najpopularniejszymi polskimi kolędami w wykonaniu Chóru Warszawskiej Opery Kameralnej. Można ją włożyć do odtwarzacza kompaktowego i po prostu słuchać albo włożyć do komputerowego odtwarzacza CD-ROM i ... włączyć się do śpiewania. Komputer zaśpiewa, pokaże tekst, a nawet w rytmie będzie podświetlał w nim słowa. Mamy więc w domu chór i profesjonalnego zapiewajłę, a do tego kilka słodkich zimowych obrazków..."

Gazeta Wyborcza, 22-23 listopada 1997

Firma ViDi proponuje CD-ROM zawierający wybór 20 najpiękniejszych polskich kolęd, przeznaczonych do odtwarzania zarówno na komputerze, jak i normalnym odtwarzaczu płyt kompaktowych.

Ścieżki CD-Audio pozwalają na bierne słuchanie kolęd. Natomiast wykorzystując do odtwarzania komputer poznajemy dodatkowe atuty srebrnego krążka. Nie tylko odtwarza on muzykę, ale także wyświetla słowa wybranej kolędy, co z powodzeniem spełnia rolę rodzinnego śpiewnika. Dodatkową atrakcją są plansze o tematyce świątecznej, stanowiące tło dla odtwarzanych kolęd. Na uwagę zasługuje również fakt, że kolędy w wersji do słuchania wykonuje Chór Warszawskiej Opery Kameralnej. Ponadto, teksty przeznaczone do samodzielnego śpiewania oparte są na jednym z najbardziej znanych śpiewników kościelnych opracowanych przez ks.Józefa Siedleckiego po raz pierwszy w roku 1878. Są to więc oryginalne staropolskie pieśni bożonarodzeniowe.

 

Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze pomysłu na świąteczny prezent, a szukają czegoś nietypowego, płyta na pewno będzie interesującą propozycją. Nadaje się bowiem nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale z pewnością sprawi miłą niespodziankę dorosłym.

Sugerowany koszt płyty wynosi 40 PLN. Duże zniżki dla firm zamawiających płytę jako świąteczne prezenty!

Firma prowadzi również sprzedaż wysyłkową, tel/fax: (0-22) 6415759, e-mail: info@vidi.com.pl

Demo programu (6,7MB) dostępne jest pod adresem: ftp://ftp.vidi.com.pl/HejKoleda/koleda.exe.

Wymagania sprzętowe:

minimum: 486DX2, 12MB RAM, CD-ROMx4, karta dźwiękowa 16bit, mysz, SVGA800x600 256 kolorów, Windows95
zalecane: Pentium, 16MB RAM, CD-ROMx6, karta dźwiękowa 16bit, mysz, SVGA800x600 256 kolorów, Windows95/NT

 

Kolęda OnLine

1999 - koleda@kdm.pl