~Kolęda OnLine~

Piękne kolędowanie

"Głos Koszaliński" nr 22(1877), 27. 1. 1998

Takich tłumów dawno nie gościł koszaliński kościół pw. Ducha Świętego. Bo i okazja była wyjątkowa - tu właśnie w minioną niedzielę odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu orkiestry Filharmonii Koszalińskiej oraz Chóru Akademickiego Politechniki Koszalińskiej.

Znane i popularne kolędy zaaranżowane przez Freda Wojtana w monunentalnym wnętrzu kościoła brzmiały naprawdę wspaniale. Artyści wystąpili pod niezawodną batutą prof. Janusza Przybylskiego. Koncert poprowadził Wacław Dąbrowski, który okrasił wokalno-muzyczne popisy szczyptą poezji autorstwa K. I. Gałczyńskiego i papieża Jana Pawła II. Na bis muzycy i śpiewacy perfekcyjnie wykonali popularny utwór bożonarodzeniowy G. Gershwina - "Kołysankę", a ogromne brawa otrzymali nie tylko wykonawcy koncertu, lecz także prowadzący chór akademicki - Marek Bohuszewicz i Mikołaj Borek.

Sądząc po frekwencji tego typu koncerty mają wielu zwolenników. I nic dziwnego. W jakim bowiem innym miejscu mogłyby piękniej brzmieć dźwięki świątecznych kolęd? Mamy nadzieję, że tradycja kolędowania w kościołach będzie kontynuowana w przyszłości. Niedzielny koncert mógł odbyć się dzięki hojności i pomocy m.in. wojewody koszalińskiego, prezydenta Koszalina, biblioteki wojewódzkiej, a także politechniki oraz parafii.

(ak)

http://www.polska.lex.pl/prasa/Nasze-Zycie/49/kolendow.html

 Kolęda OnLine

1999 - koleda@kdm.pl