~Kolęda OnLine~

Nietypowy koncert kolęd

15 stycznia 1999r. - Adam Szewczyk i Przyjaciele - "Koncert Kolęd" - MDK Chorzów (przyp.-MK)

Tak myślę, że był to nietypowy koncert kolęd. Bo oprócz "W żłobie leży" pozostałych kolęd nie znaliśmy. A na dodatek i ta nie została tradycyjnie wykonana, bo z towarzyszeniem zespołu. Wśród grających tj. Adama Szewczyka i Przyjaciół znaleźli się: trzej gitarzyści, perkusista i grający na instrumentach klawiszowych; śpiewała para wokalistów.

Moim zdaniem, kolędy zaśpiewanej z tego typu zespołem nie można już nazwać tradycyjną. Ale ocene pozostawiam indywidualnym odbiorcom. Mnie osobiście, oprócz mało trafnego tytułu, koncert bardzo się podobał.

Wśród publiczności była młodzież, gorąco reagująca na szybsze rytmy, ale byli i starsi m.in. rodzice członków zespołu, którym dedykowany był utwór nawiązujący do IV przykazania dekalogu.

Część obecnych mogła rozpoznać znajome twarze, gdyż osoby tworzące tę grupę są laureatami festiwalu "Gaude Fest", który latem odbywa się w Ustroniu. Słuchacze radia "Arka" mogli już wcześniej usłyszeć niektóre z wykonywanych piosenek, bo twórczość zespołu często jest tam prezentowana.

Na koniec pragnę podziękować naszemu ks.Proboszczowi, który zaprosił młodzież oazową na ten wieczór. W modlitwie polecamy Bogu Jego zdrowie.

Lucyna Jałowiecka

http://www.pasterz.katowice.opoka.org.pl/arch1.htm

 Kolęda OnLine

1999 - koleda@kdm.pl