~KolędaOnLine~

 

 

 

~Festiwale~ 

~ ~ ~

Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek to spontaniczny pomysł młodych ludzi i na pewno tę "świeżość" chcielibyśmy zachować. Wszelkie czynności wymagane przy organizacji przedsięwzięcia, począwszy od prowadzenia sekretariatu poprzez przygotowanie posiłków, noclegów, opieki nad wykonawcami aż do konferansjerki, realizowane są społecznymi siłami nastoletnich "zapaleńców".

Ważna dla utrzymania niepowtarzalnego ducha Festiwalu jest otwarta formuła konkursu. Mogą w nim brać bowiem udział wszyscy, bez względu na wiek, wyznanie, przekonania polityczne czy sposób działalności artystycznej. Stąd też na scenie występują obok siebie katolicy i protestanci, wnukowie i ich dziadkowie po prostu wszyscy, którzy chcą i lubią śpiewać kolędy.

Festiwal jest realizowany, na ile to tylko możliwe, społeczną, bezpłatną pracą. Dzięki ofiarnemu zaangażowaniu wielu ludzi działa Festiwalowe Biuro. Wydawane są posiłki dla wykonawców (w ubiegłym roku ok. 2000) i noclegi dla przyjeżdżających z daleka. Warte podkreślenia jest, że nikt z Festiwalowego Biura nie pobiera wynagrodzenia za pracę na rzecz konkursu. Niezbędne przy organizacji tak dużej imprezy fundusze pochodzą w zdecydowanej większości od sponsorów.

IX Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie

~ ~ ~

III Międzyszkolny konkurs kolęd i pieśni bożonarodzeniowych - Pacyna 1998

~ ~ ~

Zapraszamy już po raz siódmy na Konkurs Kolęd, w którym będziemy świadkami zmagań konkursowych zespołów i solistów, którzy właśnie poprzez to spotkanie mogą skonfrontować swoje dokonania, ale przede wszystkim dają nam okazję do wspólnego kolędowania, niezależnie od wykształcenia muzycznego czy posiadanych umiejętności. W dotychczasowych sześciu edycjach „Stajenki” wzięło udział ponad 60 młodzieżowych zespołów, działających przy parafiach oraz szkołach regionu częstochowskiego. Rokrocznie rośnie liczba zespołów zgłaszających się do konkursu, co świadczy, iż jest on ważnym i potrzebnym wydarzeniem kulturalnym naszego miasta. Oprócz zmagań konkursowych zawsze zapraszana jest „gwiazda” Stajenki. Byli już Mieczysław Szcześniak, zespół Deus Meus, Joszko Broda i Antonina Krzysztoń, Gospel Rain, Bracia Najmniejsi i inni. W tym roku przybędzie Teatr A z Gliwic, który zaprezentuje sztukę muzyczną pt. „Pastorałka”.

VII Archidiecezjalny Konkurs Kolęd - Stajenka 2002

 

Kolęda OnLine

2002- koleda@kdm.pl